Torbalı Tıkanıklık Açma Ücreti

İnsanların başının üzerinde çatısı olması her zaman çözüm olmuyor. Bir evde yaşamak için o eve iyi bakmak, bakımını düzenli olarak yapmak ve oluşabilecek herhangi bir sorunun önüne geçmek için dikkatli olmak gerekiyor. Yaşanılan ev ne kadar yeni olsa da evin herhangi bir kısmında sorunlar oluşabiliyor. Evlerde oluşan sıkıntıların en sık yaşananı ise tıkanıklık sorunları oluyor. Bu tıkanıklıklar banyo, tuvalet ya da mutfakta olabiliyor. Evin bu bölümlerinde lavabo ve tuvaletler bulunuyor ve buralar da gider boruları ile kanalizasyonlara bağlandığı için borularda bazen sorunlar oluşabiliyor.

Torbalı Tıkanıklık Açma İletişim Bilgileri

✅ Torbalı Tıkanıklık Açma: Gürbüz Sıhhi Tesisat
✅ Telefon : +90 554 837 0565
✅ Adres: Şevket Kıvılcım Cd. No:15 Mustafa Kemal Paşa, 35860 Torbalı/İzmir
✅ Mail: info@gurbuzsihhitesisat.com

Tuvalet Tıkanıklığı Açma

Modern toplumların şehirleşme ile beraber gelen en büyük sorunlarından biri de tesisat kaynaklı sorunlardır. Binalar planlanırken pis ve temiz su tesisatları normal standartlarının altında malzemeler kullanılarak tasarlandığı için belirli süreler geçtikten sonra arızalanmaya başlarlar. Öncelikle tuvalet tıkanma sorununu ele aldığımızda sorunu teşkil eden ana faktörün boru tesisatının oldukça dar olduğunu ve gerekli yerdeki eğimlerin olması gereken den daha az verildiği karşımıza çıkar.Ama günümüzde bu sorun modern donanımlar sayesinde ortadan kalkmaya başlamıştır.

Tuvalet tıkanıklığı arızasına profesyonel anlamda ilk çözümler görüntülü kanal açma cihazlarının piyasaya sürülmesine dayanmaktadır. Görüntülü kanal açma cihazının aparatı tıkanan tuvalet kanalına sarkıtılarak tıkanma arızasının kaçıncı metrede oluştuğunun verisi monitöre iletir. Cihaz üzerinde bulunan spiraller belirlenen metrelerde dönmeye başlayarak tıkanıklığı kökeninden açmaya çalışırlar. Cihazın işlevleri sayesinde tıkanıklık çok derinlerde bile oluşmuş olsa da tıkanıklığı açmak çok uzun sürmez. Tuvalet tıkanıklığı arızasını açmak için özel tasarlanmış kameralı cihazlarda; su geçirmeme özelliğine sahip led aydınlatma aparatı, yirmi otuz metrelere kadar inebilen itme kablosu, yönlendirme modülleri ve el terminalleri bulunur.

Cihazlardan anında görüntü alma ve canlı olarak son durumu gözlemleme imkânlarına sahip olursunuz. Cihazların en büyük avantajlarından bir tanesi de yapıyı tahrip etmeden, kabataslak kırma ve dökme işlemleri uygulamadan tıkanıklığı giderme özelliği olarak sayılabilir. Cihaz tıkanmaya neden olan cismin boyutu ve derinliği hakkında detaylı veri geçtiğinden, cihazı kullanan teknikerleri tıkanıklığı gidermek için daha kolay bir şekilde strateji geliştirirler. Tıkanıklığın derinliği ve neden olan cisim hakkında bilgi sahibi olunduğu için tıkanıklık açma işlemi normal süresinden daha kısa bir zaman da giderilerek kullanıcının daha uzun süre mağdur olması engellenir.

Torbalı Tıkanıklık Açma Tesisatçı

Torbalı Tıkanıklık Açma Tesisatçı

Lavabo Tıkanıklığı Açma

Lavabo giderlerinde biriken atıklar zamanla atık suyun gitmesini engeller ve lavabo tıkanıklığı ortaya çıkar. Lavaboların tıkanmasının başlıca sebebi yağlı atıklardır, mutfakta ev hanımlarının yaptığı kızartma türü yağlı yiyeceklerin yağ kalıntılarının lavaboya dökülmesi tıkanıklığının oluşmasını sağlar. Yağ atıkları lavabo giderleri içerisinde donarak kaldığı için lavabo giderlerinin ağız kısmı daralır ve zamanla diğer atıklarda burada birikerek lavaboyu tamamen kullanıma kapatır. Yağlı atıkların dışında lavaboya atılan sebze ve meyve kabukları, kıllar, ekmek kırıntıları, çay posaları da tıkanıklığın başlıca etmenlerini oluşturmaktadır. Lavabo tıkanıklıklarına ilk çözüm olarak akla marketlerde satılan kimyasal lavabo açıcılar gelir. Lavabo tıkanıklığı eğer düşük seviyede ise bu kimyasal lavabo açıcılar işe yarayacak ve lavabonun giderini kısmi bir süre açacaktır. Fakat gider ağızlarının ve gider yolu tesisatı dar olarak tasarlanmış konutlarda ve lavabo tıkanıklığı kronik bir hale bürünmüş evlerde lavabo açıcılar kesin bir çözüm sunmayabilir.

Üstelik lavabo açıcıların devamlı kullanımında boru tesisatının tahribata uğraması ve zaman içinde yıpranması başınıza daha büyük sorunlar açabilecektir. Bu sebepten dolayı lavabo tıkanıklığının seviyesi büyükse ve sürekli tıkanıklık hali tekrarlanıyor ise tesisat alanında uzman teknikerlerden yardım almak gerekir.

Soda- Sirke Karışımı: Lavabo tıkanıklıklarına evde kendi doğal yöntemlerimiz ile de karşı koyabiliriz. İki yüz elli mililitre sodayı bir kaba boşaltıyoruz ve içine iki yüz elli mililitre kadar da sirke koyuyoruz. Tıkanık olan lavabo giderine hazırladığımız karışımı döküyoruz. Daha sonra yaklaşık yarım litre olan suyumuzu kaynama derecesinde kaynattıktan sonra sirkeli karışımı döktüğümüz gibi lavabo giderine döküyoruz ve bir süre lavabodan su akıtmıyoruz. Su kaynatma işlemini bir kez daha tekrarlayıp döktükten sonra lavabomuzun gideri büyük ihtimalle açılmış olacaktır. Bu işlemler sonrasında açılmayan tıkanıklıklar büyük kapsamlı olacağı için profesyonel destek almak gerekir.
<h3″>Pimaş Tıkanıklığı Açma

Pimaşlar zamanla atıklardan ve yabancı maddelerden dolup, tıkanmaya başlar. Giderlerin en çok tıkanmasına neden olan yabancı maddeler atılan kullanılmış bezler, tuvalet kâğıtları, şişe, peçete ve diğer atıklar’dan oluşur. Günümüz şartlarında tuvalet ve banyo giderleri klasik yöntemler ile açılmamaya başlandı. Tıkanıklığı açan özel tasarımlı robotlar geliştirildi. Son teknoloji tıkanıklık açma cihazları ve tıkanıklık görüntüleme cihazları sayesinde pimaşlar da oluşan tıkanıklıkların açılması artık profesyonel yöntemler ile yapılmaya başlandı.

Pimaş ve gider tıkanıklıklarını açma makinelerinin çalışma prensibi şöyledir;

Tıkanıklık açma cihazı itme kabloları sayesinde tuvaletin veya banyonun giderlerinde çok derinlere kadar inebilir. Pimaşlar da tıkanıklık açma cihazı öncelikle tuvalet veya banyo giderinden aşağıya sarkıtılır ve tıkanıklığın olduğu yer tam anlamıyla tespit edilir. Tıkanıklığın olduğu bölgede tıkanıklık açma cihazı baskı ile temas ettikçe giderde yol alması güçleşir, cihazımızın zorlanmaya başladığı anda tıkanıklık derinliğine ulaştığımız bilinmelidir. Tıkanıklık açma cihazının uç kısmında bulunan aparat sayesinde tıkanıklığa neden olan cisim parçalara ayrılır veyahut bu cisim tıkanıklık açma cihazının uç aparatına takılarak yukarı çekilir.

Eğer yukarı çıkarılan yabancı cisimden kopan parçalar var ise veya tıkanıklığın devam etmesini sağlayan başka yabancı cisimler ve atıklar giderde kalmış ise bir kez daha tıkanıklık açma cihazıyla gidere inilir. Aynı işlemler tekrarlanarak giderin açılması sağlanır. Son bir kez giderin tıkanıklığının tamamen açıldığından emin olmak için tıkanıklık görüntüleme cihazı ile tıkanıklığın bulunduğu derinliğe inilir. Pimaşlarda ve giderlerde oluşmuş tıkanıklıkların kameralar sayesinde görüntü verileri alınır. Eğer pimaş ve gider tıkanıklıkları açılmışsa işlem başarıyla tamamlanmıştır. Bu tüm işlemleri gerçekleştirirken kırma ve dökme işlemlerine gerek kalmaz. Bu da kullanıcıların ekonomik tasarruf yapmalarını ve yüklü maliyetlerin altına girmelerini önler.

Mutfak Tıkanıklığı Açma

Mutfak giderlerinde biriken atıklar zamanla atık suyun gitmesini engeller ve Mutfak tıkanıklığı ortaya çıkar. Mutfakların tıkanmasının başlıca sebebi zamanla birikmiş olan yağ birikintisi atıkların birikmesi sonucu ortaya çıkmaktadır.

Mutfak tıkanıklıklarına ilk çözüm olarak akla marketlerde satılan kimyasal lavabo açıcılar gelir. Mutfak tıkanıklığı eğer düşük seviyede ise bu kimyasal lavabo açıcılar işe yarayacak ve mutfak giderini kısmi bir süre açacaktır. Fakat gider ağızlarının ve gider yolu tesisatı dar olarak tasarlanmış konutlarda ve mutfak tıkanıklığı kronik bir hale bürünmüş evlerde lavabo açıcılar kesin bir çözüm sunmayabilir.

Üstelik lavabo açıcıların devamlı kullanımında boru tesisatının tahribata uğraması ve zaman içinde yıpranması başınıza daha büyük sorunlar açabilecektir. Bu sebepten dolayı mutfak tıkanıklığının seviyesi büyükse ve sürekli tıkanıklık hali tekrarlanıyor ise tesisat alanında uzman teknikerlerden yardım almak gerekir.

Hizmetlerimiz

Su Kaçağı Bulma

Su Kaçağı Bulma

Son teknoloji cihazlarımızla su sızıntılarını zarar vermeden hızlıca buluyoruz.

Tıkanıklık Açma

Petek Temizliği

Son sistem cihazlar ile petek temizliğini hem hızlı hem de uygun fiyatlar da temizliyoruz.

Su Kaçağı Bulma

Kameralı Su Kaçağı Tespiti

Kameralı su kaçak tespit teknolojisi kullanarak, giderlerindeki sızıntıları hızlı şekilde belirliyoruz.

Tıkanıklık Açma

Klozet/Musluk Montajı

Klozet ve musluk tamiri, onarımı ve tamirini uzman ekiplerimiz tarafından hemen yapıyoruz.

Su Kaçağı Bulma

Klozer Tamir ve Montajı

Klozet tamir ve montajı en hızlı şekilde gerçekleştiriyoruz.

Tıkanıklık Açma

Sıhhi Tesisat Döşeme

Sıfırdan tüm sıhhi tesisat döşeme ile kaliteli hizmet.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir